Podgląd zdarzeń nie może otworzyć dziennika zdarzeń lub widoku niestandardowego...

S

Simon#Simon#

Na komputerze z Widnows 10 poostatniej aktualizacji jest problem z "bluescreenami", które występują nawet podczas braku aktywności użytkownika. Bluescreeny występują do ok. 5min od uruchomienia się systemu do pulpitu.
Chciałem sprawdzić w podglądzie zdarzeń, co to za problem, działa niestety tylko dziennik systemowy. Natomiast dziennik aplikacji nie działa z powodu błędu:

"Podgląd zdarzeń nie może otworzyć dziennika zdarzeń lub widoku niestandardowego..."

W dzienniku systemowym są jakieś błędy, aczkolwiek nie widzę aby w chwilę przed bluescrenem coś się pojawiało. Chciałbym więc przeszukać Dziennik aplikacji.


Znalazłem poniższą informację o naprawie dziennika:
Komunikat o błędzie, gdy Podgląd zdarzeń...
Niestety dotyczy, to tylko Windows Server 2008 i Windows Vista. Poza tym link do poprawki nie działa.

Czy ktoś pomógłby mi rozwiązać problem z tym dziennikiem? Może wtedy znajde przyczynę problemu.

Czy ktoś ma też może informacje, które pozwolą stwierdzić kiedy może skończyć się te szaleńśtwo z wadliwymi Update'ami Windows 10? Albo chociaż czy Microsoft zamierza je testować przed wypuszczeniem, bo raczej tego nie robi. W firmach to blokuje przejście na ich najnowszy system.

Na jednym stanowisku wyłączłem aktualizacje w Windows 10 i problemów nie ma. Na stanowisku z włącoznymi aktualizacjiami bardzo często, do kilku razy w miesiącu trzeba tracić czas na naprawy systemu. Gdyby zaktualizować wszystkie systemy, to trzeba by było sztab nowych pracowników zatrudnić.

Continue reading...
 
Back
Top Bottom