Windows 10 Bilgisayarımı Açarken Mavi Ekran Hatası Alıyorum!

U

UmutÖzkan

Merhaba, Windows 10 kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarımı yeniden başlattığımda windows logosu geliyor normal gibi gözükürken yüklenme ikonu donuyor ve mavi ekran hatası alıyorum. Bu andan itibaren bilgisayara erişemiyorum. Bazen güvenli modu bile açamıyorum. Şu an Windows 8.1 üzerinden yazıyorum ve 8.1'de sorun yok. Fakat Windows 10 kullanmak zorundayım. Adobe CC 2020 kullanamıyorum ve Windows 10'un alıştığım onlarca özelliği yok. Artık sıkıldım ve önemli işlerim var, 8.1 bana yetmiyor.

Sorunun kaynağı ekran kartı driver'ında olabilir. Çünkü Rufus üzerinden Media Creation Tool kullanarak bilgisayarıma windows 10 kuruyorum. Ardından kurulum tamamlanınca ekran kartı sürücüsü yoksa sorunsuz çalışıyor fakat sürücü kurulunca yeniden başlatamıyorum. Sorun sürücüde olabilir fakat emin olun deneyebileceğim tüm sürücüleri denedim. En uyumlu olanı da buldum fakat onda da bu sorun var. Sorun ekran kartında da olabilir fakat başka bir ekran kartıyla deneyince yine aynı hatayı aldım. Artık bu durum sıkmaya başladı. Lütfen yardım edin.

Continue reading...